MAXIMO WB PRIMER

MAXIMO WB PRIMER

základný lak na parkety

Balenia:

 
1 LKartón (ks): 6Paleta (ks): -
5 LKartón (ks): -Paleta (ks): -
 


 • MAXIMO WB Primer je jednozložkový, základný parketový náter na báze akrylátových spojív rozptýlených vo vode. Dobre preniká do dreva, zdôrazňuje prírodný vzhľad a textúru dreva, nežltne. Aplikuje sa ako prvý, základný náter pri lakovaní všetkých druhov parkiet (lamelové, klasické, mozaikové) a iných drevených podlahových plôch v interiéri. Nie je určený ako konečná vrstva, treba ho skombinovať s MAXIMO WB 1K alebo 2K –polyuretánovým vrchným lakom na vodnom základe.

 • Spôsob aplikácie

  Príprava povrchu: Parkety musia byť zbavené všetkých nečistôt (mastnoty, vosku, prachu, starého laku), ktoré môžu zabrániť dobrej priľnavosti a tvorbe kvalitného filmu. Nečistoty odstrániť brúsnym papierom 150. Po vybrúsení treba prach povysávať a utrieť antistatickou textíliou. Prípadné škáry a nerovnosti v parketách vyplniť zmesou MAXIMO WB Parquet Filler a prachom, ktorý vznikol brúsením dreva. Zmes nanášať nehrdzavejúcou špachtľou. Hrúbka nanesenej vrstvy nesmie byť väčšia ako 2mm. Po zaschnutí (min. 1 hodina) povrch vybrúsiť brúsnym papierom 100–120. Potom na parkety naniesť MAXIMO WB Primer a MAXIMO WB 1K alebo 2K polyuretánový vrchný parketový lak.

  Nanášanie laku: MAXIMO WB Primer je pripravený na použitie, treba ho len dobre pretrepať. MAXIMO WB Primer v žiadnom prípade nevylievať na podlahu, ale ho rovnomerne nanášať na povrch, aby sa neprekrývali vrstvy a nezničila tak štruktúra dreveného povrchu. Lak rovnomerne nanášať valčekom z mikrovlákna určeným na tieto účely. Keď náter MAXIMO WB Primer uschne, resp. po min. 4 až 5 hodinách, naniesť vrchný parketový lak, podľa pokynov výrobcu.

  Trvanlivosť a skladovanie

  12 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom, dobre uzatvorenom a nepoškodenom obale. Pri teplote od +5°C do +25°C, chránenom pred priamym slnečným žiarením.

  Prevádzková teplota

  Optimálna pracovná teplota vzduchu, parkiet a laku je od +18°C do +26°C a relatívna vlhkosť vzduchu 30-60%. Nesmie sa používať pri menej ako +13°C a pri relatívnej vlhkosti vzduchu vyššej ako 75%. Vysoké teploty a nízka vlhkosť vzduchu skracujú dobu schnutia, nízke teploty a vysoká vlhkosť predlžujú dobu schnutia.

  Poznámky: Všetky uvedené časové intervaly v návode na použitie vychádzajú z prevádzkových podmienok: teplota +20°C a relatívna vlhkosť vzduchu 60%. Lak je suchý na dotyk a odolný voči prachu po 2 hodinách. Po použití pracovné náradie ihneď umyť čistou vodou.

  Spotreba

  8–10m²/L, pre jednu vrstvu, v závislosti od kvality povrchu, techniky a spôsobu nanášania.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom