MAXIMO WB PARQUET FILLER

MAXIMO WB PARQUET FILLER

škárovacia hmota na parkety

Balenia:

 
1 LKartón (ks): 6Paleta (ks): -
5 LKartón (ks): -Paleta (ks): -
 


 • MAXIMO Parquet Filler je disperzia akrylátových spojív v živici, určená na vyplnenie škár v parketách a drevených podlahách, na vyplnenie prasklín a vyrovnanie menších priehlbín, do šírky 2mm. Prakticky je bez zápachu, rýchlo sa suší a ľahko sa brúsi.

 • Spôsob aplikácie

  Príprava povrchu: Parkety musia byť zbavené mastnoty, vosku, prachu, starého laku, resp. všetkých nečistôt. Nečistoty odstrániť brúsnym papierom 150. Po vybrúsení treba prach povysávať. MAXIMO WB Parquet Filler sa dodáva v tekutej forme. Treba ho dobre pretrepať a premiešať tekutinu s jemným prachom, ktorý vznikol brúsením parkiet. Prach má tvoriť 10–15% zmesi, resp. 85–90% MAXIMO WB Parquet Filler spojiva. Pomer zmesi prispôsobiť vhodnej konzistencii. Miešať do úplnej homogenizácie, bez hrudiek. Takáto zmes je pripravená na použitie a musí sa spotrebovať do 4 hodín. Nanášať nehrdzavejúcim oceľovým hladidlom alebo špachtľou po celom povrchu parkiet, vyplniť škáry, praskliny, priehlbiny alebo iné nerovnosti. Hrúbka nanesenej vrstvy nesmie byť väčšia ako 2mm. Ak treba vyplniť nerovnosti vrstvou väčšou ako 2mm, postup zopakovať po min. 12 hodinách. Po zaschnutí, respektíve min. 1 hodinu po nanesení poslednej vrstvy, povrch vybrúsiť brúsnym papierom 100–120, povysávať prach a utrieť parkety antistatickou textíliou. Potom na parkety naniesť MAXIMO WB Primer a MAXIMO WB 1K alebo 2K polyuretánový vrchný parketový lak.

  Trvanlivosť a skladovanie

  12 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom, dobre uzatvorenom a nepoškodenom obale. Pri teplote od +5°C do +25°C, chránenom pred priamym slnečným žiarením.

  Prevádzková teplota

  Optimálna pracovná teplota vzduchu, parkiet a laku je od +18°C do +26°C a relatívna vlhkosť vzduchu 30-60%. Nesmie sa používať pri menej ako +13°C a pri relatívnej vlhkosti vzduchu vyššej ako 75%. Vysoké teploty a nízka vlhkosť vzduchu skracujú dobu schnutia, nízke teploty a vysoká vlhkosť predlžujú dobu schnutia.

  Poznámky: Všetky uvedené časové intervaly v návode na použitie vychádzajú z prevádzkových podmienok: teplota +20°C a relatívna vlhkosť vzduchu 60%. Po použití pracovné náradie ihneď umyť čistou vodou.

  Spotreba

  ≈ 10m²/L, pre hrúbku do 2mm, v závislosti od kvality povrchu, techniky a spôsobu nanášania.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom

Ďalšie produkty v kategórii