SAMOLIV®

SAMOLIV®

cementová samonivelačná hmota

Balenia:

 
25kgPaleta (ks): 48
 Poznámka. Produkt spadá aj do kategórie: Program na parkety / Vyrovnávacie hmoty

 • SAMOLIV je cementová samonivelačná hmota určená na vyrovnanie betónových podláh v interiéroch. Vhodná je na použitie v miestnostiach s podlahovým kúrením, pred inštaláciou podlahových obkladov (PVC podláh, laminátov, parkiet, keramických dlaždíc...). Po vytvrdnutí sa dostáva jemný hladký povrch. Nanáša sa v tenkej vrstve, maximálnej hrúbky 8 mm. V prípade, že budete potrebovať hrubšiu vrstvu, nanášanie zopakovať, ale iba na vysušenú vrstvu. SAMOLIV nie je určený ako záverečná vrstva po ktorej možno chodiť.

 • Spôsob aplikácie

  SAMOLIV 25 kg pridať do 6 l vody a miešať kým nevznikne homogénna hmota bez hrudiek. Počkať 3-5 minút a znovu intenzívne premiešať. Takto pripravená hmota je pripravená na inštaláciu a musí byť spotrebovaná po dobu 25 minút. Podklad musí byť pevný a čistý, zbavený mastnôt a iných nečistôt, ktoré môžu zabrániť priľnavosti. Vlhkosť povrchu na ktorý sa aplikuje nesmie byť vyššia ako 3%. Ak sú na povrchu väčšie diery, vyplniť ich KERAMOL-om, aj to jeden deň pred aplikáciou SAMOLIV-u. Pred nanesením SAMOLIV-u, povrchy penetrovať vhodným MAXIKRIL podkladom, v závislosti od stavu povrchu. Pripravenú hmotu aplikovať strojovo alebo ručne - rozliatím. Po aplikácii použiť kovovú špachtľu alebo gumové alebo kovové hladítko, aby sa hmota rovnomerne rozliala. Po podlahe je možné chodiť po 24. hodinách, respektíve 48 hodinách, v závislosti od hrúbky aplikovanej vrstvy. Možnosť ďalšieho spracovania je po 4-5 dňoch.

  Trvanlivosť a skladovanie

  6 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom a nepoškodenom obale, v suchom a vetranom priestore.

  Prevádzková teplota

  Optimálna prevádzková teplota je +10 °C až +30 °C. Nesmie sa používať pod +5 °C.

  Spotreba

  ≈1.4kg/m2/mm.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom

Ďalšie produkty v kategórii