MAXIMO WB 2K

MAXIMO WB 2K

polyuretánový 2k vrchný lak na parkety

Balenia:

 
0,99 L (0,9 + 0,09)Kartón (ks): 6Paleta (ks): -
4,95 L (4,5 + 0,45)Kartón (ks): -Paleta (ks): -
 


 • MAXIMO WB 2K je dvojzložkový, vrchný lak na parkety na báze polyuretánových spojív a špeciálnych prísad rozptýlených vo vode. Určený je na ochranu a dekoráciu parkiet (lamelové, klasické, mozaikové) a iných drevených podlahových plôch v interiéri. Vyznačuje sa výnimočnou odolnosťou voči opotrebovaniu, vysokou tvrdosťou, vynikajúcou priľnavosťou, nežltne. Odolný je na jemnejšie chemikálie a ľahko sa udržiava. Výrobok je bezfarebný a prakticky bez zápachu. Vyrába sa matný, pololesklý a lesklý.

 • Spôsob aplikácie

  Príprava povrchu:Parkety musia byť zbavené všetkých nečistôt (mastnoty, vosku, prachu, starého laku), ktoré môžu zabrániť dobrej priľnavosti a tvorbe kvalitného filmu. Nečistoty odstrániť brúsnym papierom 150. Po vybrúsení prach povysávať a utrieť antistatickou textíliou. Prípadné škáry a nerovnosti v parketách vyplniť zmesou MAXIMO WB Parquet Filler a prachom, ktorý vznikol brúsením dreva. Zmes nanášať nehrdzavejúcou špachtľou. Hrúbka nanesenej vrstvy nesmie byť väčšia ako 2mm. Po vyschnutí (min. 1 hodina) povrch vybrúsiť brúsnym papierom 100–120. Potom naniesť základný parketový lak MAXIMO WB Primer a vrchný parketový lak MAXIMO WB 1K alebo 2K podľa pokynov výrobcu.

  Nanášanie laku: MAXIMO WB 2K je dvojzložkový polyuretánový systém. Zložky A:B sa miešajú v pomere 10:1. Každú zložku treba osobitne pretrepať, a potom pomaly naliať zložku B do zložky A, za stáleho miešania do úplnej homogenizácie. Počkať 15 minút, pretrepať zmes a precediť. Lak je pripravený na použitie a musí sa spotrebovať do 4 hodín. Lak rovnomerne nanášať valčekom z mikrovlákna určeným na tieto účely. Po 4 hodinách lak jemne prebrúsiť brúsnym papierom 320 alebo strojovo brúsnou mriežkou 220–240, povysávať prach, utrieť a naniesť finálnu vrstvu laku na parkety. Po každom lakovaní pracovné náradie ihneď umyť vodou, pretože zaschnutý film laku je možné odstrániť iba mechanicky.

  Trvanlivosť a skladovanie

  12 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom, dobre uzatvorenom a nepoškodenom obale. Pri teplote od +5°C do +25°C, chránenom pred priamym slnečným žiarením.

  Prevádzková teplota

  Optimálna pracovná teplota vzduchu, parkiet a laku je od +18°C do +26°C, a relatívna vlhkosť vzduchu 30–60%. Nesmie sa používať pri teplote menšej ako +13°C, ako aj pri relatívnej vlhkosti vzduchu vyššej ako 75%. Vysoké teploty a nízka vlhkosť vzduchu skracujú dobu schnutia, nízke teploty a vysoká vlhkosť predlžujú dobu schnutia.

  Poznámka: Všetky uvedené časové intervaly v návode na použitie vychádzajú z prevádzkových podmienok: teplota +20°C a relatívna vlhkosť vzduchu 60%. Lak je suchý na dotyk a odolný voči prachu po 2 hodinách, úplne je suchý po 48 hodinách a konečné vlastnosti dosiahne po 7 dňoch.

  Spotreba

  8–10m²/L, pre jednu vrstvu, v závislosti od kvality povrchu, techniky a spôsobu nanášania.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom