MAXIMO WB 1K

MAXIMO WB 1K

polyuretánový 1k vrchný lak na parkety

Balenia:

 
1 LKartón (ks): 6Paleta (ks): -
5 LKartón (ks): -Paleta (ks): -
 


 • MAXIMO WB 1K je jednozložkový, vrchný lak na parkety na báze polyuretánových spojív a špeciálnych prísad rozptýlených vo vode. Určený je na ochranu a dekoráciu parkiet (lamelové, klasické, mozaikové) a iných drevených podlahových plôch v interiéri. Vyznačuje sa výnimočnou odolnosťou voči opotrebovaniu, vysokou tvrdosťou, vynikajúcou priľnavosťou, nežltne. Odolný je na jemnejšie chemikálie a ľahko sa udržiava. Výrobok je bezfarebný a prakticky bez zápachu. Vyrába sa matný, pololesklý a lesklý.

 • Spôsob aplikácie

  Príprava povrchu: Parkety musia byť zbavené všetkých nečistôt (mastnoty, vosku, prachu, starého laku), ktoré môžu zabrániť dobrej priľnavosti a tvorbe kvalitného filmu. Nečistoty odstrániť brúsnym papierom 150. Po vybrúsení prach povysávať a utrieť antistatickou textíliou. Prípadné škáry a nerovnosti v parketách vyplniť zmesou MAXIMO WB Parquet Filler a prachom, ktorý vznikol brúsením dreva. Zmes nanášať nehrdzavejúcou špachtľou. Hrúbka nanesenej vrstvy nesmie byť väčšia ako 2mm. Po zaschnutí (min. 1 hodina) povrch vybrúsiť brúsnym papierom 100–120. Potom na parkety naniesť MAXIMO WB Primer a MAXIMO WB 1K alebo 2K polyuretánový vrchný parketový lak.

  Nanášanie laku: MAXIMO WB 1K je pripravený na použitie, treba ho len dobre pretrepať a ak je potrebné precediť. Lak rovnomerne nanášať valčekom z mikrovlákna určeným na tie účely. Po 4 hodinách lak jemne vybrúsiť brúsnym papierom 320 alebo strojovo brúsnou mriežkou 220–240, povysávať prach, utrieť a naniesť finálnu vrstvu laku na parkety. Po každom lakovaní pracovné náradie ihneď umyť vodou, pretože zaschnutý film laku je možné odstrániť iba mechanicky.

  Trvanlivosť a skladovanie

  12 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom, dobre uzatvorenom a nepoškodenom obale. Pri teplote od +5°C do +25°C, chránenom pred priamym slnečným žiarením.

  Prevádzková teplota

  Optimálna pracovná teplota vzduchu, parkiet a laku je od +18°C do +26°C a relatívna vlhkosť vzduchu 30–60%. Nesmie sa používať pri menej ako +13°C a pri relatívnej vlhkosti vzduchu vyššej ako 75%. Vysoké teploty a nízka vlhkosť vzduchu skracujú dobu schnutia, nízke teploty a vysoká vlhkosť predlžujú dobu schnutia.

  Poznámky: Všetky uvedené časové intervaly v návode na použitie vychádzajú z prevádzkových podmienok: teplota +20°C a relatívna vlhkosť vzduchu 60%. Lak je suchý na dotyk a odolný voči prachu po 2 hodinách, úplne je suchý po 48 hodinách a konečné vlastnosti dosiahne po 7 dňoch.

  Spotreba

  8-10m²/L, pre jednu vrstvu, v závislosti od kvality povrchu, techniky a spôsobu nanášania.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom