ROLOCEM®ROLOCEM®

ROLOCEM®

ušľachtilá minerálna dekoratívna omietka

Balenia:

 
25kgPaleta (ks): 48
 


 • ROLOCEM je cementovo-vápenná omietka suchého typu, určený je na ochranu a dekoráciu vonkajších i vnútorných povrchov stien a ako konečná vrstva pri vypracovaní tepelnoizolačných fasád. Môže sa aplikovať na azbestovo-cementové, sadrokartónové a preglejkové dosky. Dobre priľnie na podklad, má dobrú paropriepustnosť, pevnosť a stálosť v rôznych klimatických oblastiach. Odolný je proti poveternostným vplyvom a UV žiareniu.

 • Spôsob aplikácie

  Povrch musí byť: rovný, suchý, čistý, bez slabo spojených častí, prachu, vodorozpustných solí, mastnôt a iných nečistôt, ktoré môžu zabrániť dobrej priľnavosti na podklad. Omietnuté povrchy sušiť 28 dní a konečnú vrstvu lepidla na armovanie sušiť 7 dní. Pred aplikáciou, povinné je penetrovanie povrchu. Pri novoomietnutých a nedostatočne nosných plochách, steny predovšetkým impregnovať MAXIKRIL Hidrosol podkladom. Po vyschnutí MAXIKRIL Hidrosolu aplikovať ROLOGRUND. ROLOCEM 25 kg pridať do 5.0 – 5.5. l vody a miešať po vznik homogénnej hmoty bez hrudiek, ale nie príliš dlho aby sa zabránilo vzniku peny, ktorá môže spôsobiť problém pri aplikácii. Ak sa to stane pripravenú masu nechať odstáť po dobu 15-20 minút, a potom aplikovať. Pripravenú masu spotrebovať po dobu 2 hodín. Aplikáciu ROLOCEMU vykonať po zaschnutí primeru a to oceľovým alebo plastovým hladidlom a dokončovacie spracovanie vykonávať rovným plastovým hladidlom. Farbenie povrchov, ktoré sú spracované ROLOCEMOM vykonávať najskôr tri týždne po aplikovaní ROLOCEMU. Po aplikácii pracovné náradie ihneď umyť čistou vodou.

  Trvanlivosť a skladovanie

  6 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom a nepoškodenom obale, v suchom a vetranom priestore.

  Prevádzková teplota

  Optimálna prevádzková teplota je +10 °C až +30 °C. Nesmie sa používať pri teplote pod +5°C, ani pri silnom slnku, vetre, hmle a daždi. Čerstvo natreté plochy, v optimálnych podmienkach, ochrániť proti poveternostným vplyvom aspoň 24 hodín.

  Spotreba

  10m2/vrece

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom

Ďalšie produkty v kategórii