MAXIFAS® Elastic

MAXIFAS® Elastic

Novinka

elastomérová akrylová fasádna farba

Balenia:

 
1,04kg0,65lKartón (ks): 6Paleta (ks): 384
4,80kg3lPaleta (ks): 96
8kg5lPaleta (ks): 60
24kg15lPaleta (ks): 24
 


 • MAXIFAS Elastic je kvalitná fasádna elastomérová farba na báze akrylátovej disperzie. Je mimoriadne elastický a dokáže preklenúť jemné trhliny. Pre svoju elasticitu a vodotesnosť je výborným riešením na renováciu starých fasádnych povrchov. Má veľkú kryciu schopnosť, výbornú priľnavosť k podkladu, dobrú paropriepustnosť. Je odolný voči atmosférickým vplyvom a UV žiareniu. Používa sa na ochranu a dekoráciu zvislých vonkajších minerálnych povrchov. Dá sa aplikovať na staré nosné a dobre prídržné akrylátové nátery a dekoratívne omietky. Neodporúča sa na natieranie čerstvých, ešte nezuhoľnatených vápenných a vápenno-cementových povrchov (min. 28 dní). Vyrába sa v bielej farbe a ako tónovací základ na systéme MAXIMIX.

 • Spôsob aplikácie

  Povrch musí byť: suchý, tvrdý, nosný, čistý a zbavený slabo lepených častí, prachu, vodou riediteľných solí, mastnoty a iných nečistôt, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť priľnavosť a spoľahlivé priľnutie farby k podkladu. Staré nátery, ktoré nie sú dobre priľnuté, olejové nátery, emaily a laky, mechanicky odstrániť. Nerovné povrchy je potrebné vyrovnať pomocou jednej zo zmesí GLETOLIN na vyhladenie vonkajších stien. Pred maľovaním naimpregnujte steny vhodným podkladom MAXIKRIL podľa stavu povrchu. Nanášajte MAXIFAS Elastic štetcom, valčekom alebo striekacím strojom v dvoch krycích vrstvách. Farbu je možné riediť vodou do 10%. Druhú vrstvu naneste po 6 hodinách, teda na predtým zaschnutý náter. Po použití náradie ihneď umyte vodou.

  Trvanlivosť a skladovanie

  18 mesiacov od dátumu výroby uvedeného na obale. Uschovávať v originálnom, dobre zatvorenom a nepoškodenom obale, pri teplote od +5°C do +25°C, ochránené pred priamym slnečným žiarením.

  Prevádzková teplota

  Optimálna pracovná teplota je od +10°C do +30°C. Nesmie sa používať pod +5°C, ako aj pri silnom slnečnom svetle, vetre, hmle a daždi. Čerstvo nanesené povrchy za optimálnych podmienok chrániť pred poveternostnými vplyvmi minimálne 24 hodín.

  Spotreba

  200-350 ml/m² v dvoch vrstvách, v závislosti od kvality pripravených povrchov a spôsobu aplikácie.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom

Ďalšie produkty v kategórii