COLORPLAST®

COLORPLAST®

akrylátová dekoratívna mozaika (marmolit)

Balenia:

 
25kgPaleta (ks): 24
 


 • COLORPLAST je kvalitná dekoratívna mozaika, na báze akrylátu a mramorového zrna granulácie 2 mm. Dobre priľnie na podklad a vyznačuje sa vysokou pevnosťou. Odolný proti poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Určený je na ochranu a dekoráciu vonkajších i vnútorných minerálnych povrchov stien. Je konečnou vrstvou pri tepelnoizolačných fasádach.

  Zrnitosť: hladená 2,0mm

 • Spôsob aplikácie

  Povrch musí byť: rovný, suchý, čistý, bez slabo spojených častí, prachu, vodorozpustných solí, mastnôt a iných nečistôt, ktoré môžu zabrániť dobrej priľnavosti na podklad. Omietnuté povrchy sušiť 28 dní a konečnú vrstvu lepidla na armovanie sušiť 7 dní. Pred aplikáciou, povinné je grundovanie povrchu. Pri novoomietnutých a nedostatočne nosných plochách, steny predovšetkým impregnovať MAXIKRIL Hidrosol podkladom. Po vyschnutí MAXIKRIL Hidrosolu aplikovať ROLOGRUND v približnom odtieni finálnej omietky, čím sa zabráni vzniku tieňov. COLORPLAST pred aplikáciou miešať po vznik prvej peny, a ako taký je pripravený na aplikáciu. Vyhnúť sa dlhšiemu a intenzívnemu miešaniu. V prípade zvýšeného výskytu peny, vedierko nechať odstáť po dobu 24 hodín aby sa uvoľnil prebytočný vzduch, a až potom materiál aplikovať. COLORPLAST ODLIŠNÝCH ŠARŽI A DÁTUMU VÝROBY POVINNE HOMOGENIZOVAŤ! Homogenizácia sa vykonáva tak, že sa vo väčšej nádobe zmieša obsah niekoľkých vedierok. Keď sa spotrebuje homogenizované množstvo približne za jedno vedierko, pridáva sa nové a mieša. Aplikácia malty sa vykonáva po zaschnutí primeru. Aplikovať oceľovým hladidlom, hrúbka cca 3 mm. Oceľovým hladidlom odstrániť zbytok materiálu a zahladiť, pri čom treba dbať aby medzi zrniečkami nezostali medzery. Pri čistení hladidla a stierky a vracania materiálu do vedierka, občas homogenizovať vrátený materiál, aby sa na konečnom nátere zabránilo vzniku nadmerného množstva spojiva. Po aplikácii pracovné náradie ihneď umyť čistou vodou.

  Trvanlivosť a skladovanie

  12 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom, dobre uzavretom a nepoškodenom obale, pri teplote +5 °C až +25 °C, chránené pred priamym slnečným svetlom.

  Prevádzková teplota

  Optimálna prevádzková teplota je +10 °C až +30 °C. Nesmie sa používať pri teplote pod +5 °C, ani pri silnom slnku, vetre, hmle a daždi. Čerstvo natreté plochy, v optimálnych podmienkach, ochrániť proti poveternostným vplyvom aspoň 24 hodín.

  Spotreba

  Priemerne 4,5 kg/m2, pri hrúbke vrstvy 3 mm.

 • 11

  12

  21

  22

  31

  32

  35

  36

  41

  42

  51

  52

  56

  57

  61

  62

  63

  64

  71

  72

  73

  74

  82

  83

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom

Ďalšie produkty v kategórii