STIROMOL® Elastic White

STIROMOL® Elastic White

Novinka

biele lepidlo na polystyrén, sieťku, xps, neopor, kamennú vlnu

Balenia:

 
25kgPaleta (ks): 48
 


 • STIROMOL Elastic White je biele, jednozložkový, vysokoelastický, suchý typ stavebného lepidla, vyrobený na báze bieleho cementu a syntetických spojív, s prídavkom špeciálnych prísad. Je určený na lepenie a vystužovanie tepelnoizolačných dosiek: polystyrén, grafitový polystyrén, styrodur a kamenná vlna, na všetky druhy minerálnych podkladov.

 • Spôsob aplikácie

  STIROMOL Elastic White 25kg pridať do 6-6.5l vody a miešať kým nevznikne homogénna hmota bez hrudiek. Počkať 10 minút a znovu intenzívne premiešať. Takto pripravená hmota je pripravená na inštaláciu a musí byť spotrebená po dobu 2hodín. STIROMOL Elastic White aplikovať na okraj tepelnoizolačné dosky a v 3-6 bodoch v strede dosky (pokrytie dosky min. 40%). Na dosky kamennej vlny aplikovať lepidlo po celom povrchu pomocou zubovej stierky. Dosky vtláčaním lepiť na pevný a čistý povrch. Na zalepené tepelnoizolačné dosky, po 2-3 dňoch, odporúčame kotvenie (6 kusov/m²). Nastavenie armovanej sieťky vykonávať vtláčaním do aplikovanej vrstvy STIROMOL Elastic White, s hrúbkou 2-3mm, s presahom 10cm, a potom celý povrch vyrovnať STIROMOL-om Elastic White. Celková hrúbka aplikovaného STIROMOL Elastic White by mala byť min. 4mm.

  Trvanlivosť a skladovanie

  6 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom a nepoškodenom obale, v suchom a vetranom priestore.

  Prevádzková teplota

  Optimálna prevádzková teplota je +10°C až +30°C. Nesmie sa používať pri teplote pod +5°C, ako ani za silného slnka, vetra, hmly a dažďa. Čerstvo aplikovaný povrch, za optimálnych podmienok, ochrániť proti poveternostným vplyvom minimálne 24 hodín.

  Spotreba

  Od 3.5-5kg/m², na lepenie; Od 4-5kg/m²(EPS); 6-7kg/m²na armovanie.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom