MAXIDECOR® Travertino RuvidoMAXIDECOR® Travertino Ruvido

MAXIDECOR® Travertino Ruvido

dekoratívna travertínová minerálna omietka mikro vystužená vláknami

Balenia:

 
20kgPaleta (ks): 24
 Poznámka. Produkt spadá aj do kategórie: Úprava vonkajších povrchov stien / Dekoratívne techniky

 • MAXIDECOR Travertino Ruvido je špeciálny dekoratívny suchý typ malty, určený na dekoratívnu ochranu vnútorných a vonkajších minerálnych povrchov. Je starostlivo vytvorený zo špeciálne vybraného kameniva mramoru, vysokokvalitného cementu, vlákien, polymérov a prísad. Vyznačuje sa výbornou priľnavosťou k minerálnym povrchom, dobrou paropriepustnosťou, výnimočnou vodoodpudivosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Je určený na dosiahnutie rustikálnej textúry na stene, textúry kameňa alebo skál, kde samotný materiál je možné aplikovať v maximálnej hrúbke 16 mm.

 • Spôsob aplikácie

  Príprava povrchu: povrch musí byť rovný, suchý, čistý, bez voľne pripevnených častí, prachu, bez solí rozpustných vo vode, mastnoty a iných nečistôt, ktoré môžu zabrániť dobrej priľnavosti k povrchu. Omietnuté povrchy sušiť 28 dní a dokončujúcu vrstvu výstužného lepidla 7 dní. Pred aplikáciou je potrebné povrch natrieť základným náterom. V prípade novo omietnutých a nedostatočne nosných plôch najskôr steny naimpregnovať základom MAXIKRIL Hidrosol. Po zaschnutí MAXIKRIL Hidrosol základu naniesť biely ROLOGRUND.

  Príprava materiálu: MAXIDECOR Travertino Ruvido 20 kg pridať do 4,5–5,0 L vody a miešať, kým nevznikne homogénna hmota bez hrudiek. Po premiešaní nechať maltu odstáť 10–15 minút a opäť intenzívne premiešať. Pripravenú hmotu spotrebujte do 2 hodín.

  Technika aplikácie: Naneste MAXIDECOR Travertino Ruvido v rovnomernej vrstve nerezovým hladidlom. V závislosti od efektu, ktorý chcete dosiahnuť sa aj hrúbka nanesenej vrstvy bude líšiť. Po nanesení, približne po 10–15 minútach (v závislosti od počasia), resp. hneď ako materiál začne schnúť, začnite vytvárať textúru vhodným náradím (napr. špachtľou, stierkou alebo umelou trávou). Pri nanášaní druhej vrstvy, kde chcete výraznejší tretí rozmer, môžete naniesť viac hmoty a vytvarovať podľa želania. Po použití náradie ihneď umyte vodou.

  Technika farbenia: MAXIDECOR Travertino Ruvido sa natiera špeciálnym polopriehľadným náterom MAXIDECOR Velatura, minimálne 24 hodín po aplikácii, v súlade s pokynmi výrobcu.

  Trvanlivosť a skladovanie

  12 mesiacov od dátumu výroby uvedeného na obale. Skladujte v uzavretých a nepoškodených obaloch, v suchej a vetranej miestnosti.

  Prevádzková teplota

  Optimálna prevádzková teplota je od +10 °C do +30 °C. Nesmie sa používať pod +5 °C, ako aj pri silnom slnku, vetre, hmle a daždi. V optimálnych podmienkach by mali byť čerstvo nanesené povrchy chránené pred poveternostnými vplyvmi najmenej 24 hodín.

  Spotreba

  ≈ 3 kg/m² pre tenkovrstvovú aplikáciu; ≈ 7–10 kg/m² pre techniku imitácie skaly a kameňa. Spotreba závisí od techniky a spôsobu aplikácie a od kvality pripravených povrchov.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom