MAXIDECOR® VelaturaMAXIDECOR® Velatura

MAXIDECOR® Velatura

polotransparentný dekoratívny náter

Balenia:

 
1,2kg1lKartón (ks): 6Paleta (ks): 384
3,6kg3lPaleta (ks): 96
 Katalóg odtieňov


 • MAXIDECOR Velatura je polo transparentná efektná farba vynikajúcej kvality vyrobená na báze vodnej disperzie akrylátového spojiva a špeciálnych prísad. MAXIDECOR Velatura je umývateľný náter s dobrou paropriepustnosťou, neškodný pre človeka a prostredie, jednoducho sa aplikuje. Určený je na ochranu a dekoráciu vonkajších ako aj vnútorných povrchov stien, pri ktorých je potrebné dosiahnutie jemného a decentného efektu. Používa sa samostatne a môže sa používať aj v kombinácii s druhými dekoratívnymi materiálmi, obzvlášť na zvýraznenie dekoratívnej omietky MAXIDECOR Travertino. Môže sa tónovať v systéme MAXIMIX podľa vzorkovníka tónov MAXIDECOR Velatura.

  Aplikácia a realizácia: • Spôsob aplikácie

  Povrch musí byť: suchý, priľnavý, čistý a bez sypkých materiálov, prachu, vodorozpustných solí a iných nečistôt. Starý náter, ktorý nie je pevný, je potrebné odstrániť mechanicky. Nerovné povrchy je potrebné vyrovnať omietkovou zmesou GLETOLIN. Pred náterom je potrebné steny napustiť vhodnou MAXIKRIL bázou, závislosti od podmienok povrchu. Pri dekoratívnej úprave stien, pred použitím MAXIDECOR Velatura, valčekom alebo rozprašovacím zariadením na oboch krycích vrstvách použite bielu hladkú bázu Smooth Primer MAXIDECOR (biely náter na vonkajšie steny) alebo biely MAXIFAS. Po vysušení hladkej bázy MAXIDECOR Smooth Primer alebo MAXIFAS, aplikujte MAXIDECOR Velatura, ktorý sa dodáva na okamžité použitie, potrebné je ho len ručne zmiešať, aby sa zhomogenizoval. Odtiene MAXIDECOR Velatura podľa systému MAXIMIX a MAXIDECOR Velatura s rôznymi šaržami a dátumami výroby musia byť zhomogenizované! Materiál sa aplikuje postupne v menších množstvách v jednej vrstve, ťahmi štetca vo všetkých smeroch na povrchu 1-2m2. Pri optimálnych podmienkach 5 až 10 minút po aplikácii opäť prejdite po nátere suchým štetcom, aby sa dosiahol konečný efekt. Pri použití náteru MAXIDECOR Travertino je nutné povrch napustiť bázou Hydrosol MAXIKRIL. Keď báza uschne (min. 6 hodín), štetcom, valčekom alebo špongiou aplikujte MAXIDECOR Velatura a ihneď odstráňte prebytočný materiál špongiou. Po aplikácii nástroj ihneď umyte vodou.

  Trvanlivosť a skladovanie

  18 mesiacov od dátumu výroby uvedeného na obale. Skladovať v pôvodnom, dobre uzavretom a nepoškodenom balení, pri teplote od +5°C do +25°C, chránenom pred priamym slnečným žiarením.

  Prevádzková teplota

  Optimálna prevádzková teplota je od +10°C do +25°C. Nesmie sa používať pri teplote pod +5°C.

  Spotreba

  10 - 20m2/l, v závislosti od drsnosti, absorpcie a techniky aplikácie.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom