MAXIMAL® C

MAXIMAL® C

cementová strojová omietka

Balenia:

 
35kgPaleta (ks): 36
 


 • MAXIMAL C je hotová cementová malta na strojové aj ručné omietanie všetkých únosných vnútorných a vonkajších povrchov stien. Môže sa používať pri všetkych typoch murovaných stien, tehál, plynobetónových prvkov, betónov a prírodného kameňa. Odporúča sa pre priestory so zvýšenou vlhkosťou, toaletné priestory, pivničné priestory...

 • Spôsob aplikácie

  Povrchy musia byť: suché, zbavené prachu, mastnôt a iných nečistôt ako i slabo spojených častí. Väčšie nerovností, diery a zipsy inštalácie je potrebné najprv vyplniť. Ak sú steny vystavané z tehál, kde sú škáry hlboké a široké, rovnako ich treba vyplniť pred omietnutím. Takto pripravené povrchy grundovať. Pri grundovaní hladkých povrchov, v prvom rade odporúčame používať MAXIMAL Špric; druhé odporúčanie je akrylový adhézny most MAXIKRIL Contact. Veľmi absorpčné povrchy grundovať MAXIKRIL Concentrate podkladom. Maltu aplikovať strojovo a hneď potom drsne zarovnať hliníkovou 'H' lištou. Po čiastočnom zaschnutí sa vykonáva odstránenie prebytočného materiálu. Malta sa 'otvára' hliníkovou 'T' lištou alebo mrežovým škrabákom. Povrch, po tomto ošetrení, zostáva drsný. Po 'otvorení” plocha sa vlhčí vodou a vyhladzuje špongiovým hoblíkom, tak sa dostáva jemný konečný vzhľad. Minimálna hrúbka vrstvy je 1.5cm. Na nerovné povrchy, kde je nutné aplikovať maltu v hrubšej vrstve, znovu aplikovať maltu s prestávkou, ale kým predchádzajúca vrstva ešte nie je viazaná. Na vnútorné použitie.

  Trvanlivosť a skladovanie

  6 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom a nepoškodenom obale, v suchom a vetranom priestore.

  Prevádzková teplota

  Optimálna prevádzková teplota je +5°C až +25°C, pri čom aj vzduch aj podklad, na ktorý sa aplikuje malta, musia byť v uvedenom teplotnom rozmedzí.

  Spotreba

  ≈16kg/m² na 10mm hrúbky pre rovné povrchy.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom

Ďalšie produkty v kategórii