MAXIMAL® G

MAXIMAL® G

sádrovo - vápenná strojová omietka

Balenia:

 
30kgPaleta (ks): 42
 


 • MAXIMAL G je hotová sadrovápenná strojová malta, určená na strojové a ručné omietanie všetkých únosných vnútorných a vonkajších povrchov stien. Môže sa používať pri všetkych typoch murovaných stien, tehál, plynobetónových prvkov, betónov a prírodného kameňa.

 • Spôsob aplikácie

  Povrchy musia byť: suché, zbavené prachu, mastnôt a iných nečistôt ako i slabo spojených častí. Ak sú steny vystavané z tehál, kde sú škáry hlboké a široké, treba ich najprv vyplniť pred omietnutím. Takto pripravené povrchy grundovať. Pri impregnovaní hladkých betónových použiť akrylový adhézny most MAXIKRIL Contact. Veľmi absorpčné povrchy grundovať MAXIKRIL Concentrate podkladom. Maltu aplikovať strojovo a hneď potom drsne zarovnať hliníkovou 'H' lištou. Po čiastočnom zaschnutí sa vykonáva ,,plstenie” materiálu. Na ten spôsob materiál sa konečne rozvrhuje a vyrovnáva. Po ,,plstení” povrch sa ,,motýľuje”, gletuje, tak sa dostáva jemný konečný vzhľad. Minimálna hrúbka vrstvy je 8 mm. Na nerovné povrchy, kde je nutné aplikovať maltu v hrubšej vrstve, znovu aplikovať maltu. Prvú vrstvu treba striekať a vyrovnať hrebeňom, tak aby zostala drsná, počkať kým vytvrdne a kým sa osuší, potom aplikovať druhú vrstvu. Po striekaní materiálu vyprázdniť hadicu, pumpu a miešačku. Nemiešať s inými materiálmi! Na vnútorné použitie.

  Trvanlivosť a skladovanie

  6 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom a nepoškodenom obale, v suchom a vetranom priestore.

  Prevádzková teplota

  Optimálna prevádzková teplota je +5°C až +25°C, pri čom aj vzduch aj podklad, na ktorý sa aplikuje malta, musia byť v uvedenom teplotnom rozmedzí.

  Spotreba

  ≈12 kg/m² na 10mm hrúbky pre rovné povrchy.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom

Ďalšie produkty v kategórii