MAXIFIL® Joint Filler

MAXIFIL® Joint Filler

tmel na sadrokartónové dosky

Balenia:

 
5kgPaleta (ks): 96
25kgPaleta (ks): 50
 


 • MAXIFIL Joint Filler je práškový materiál na báze sadry, s prídavkom plnív a prísad. Určený je na vyplňovanie škár medzi sadrokartónovými doskami, s polkruhovými hranami HRAK a šikmými AK pozdĺžnymi hranami, s použitím pások (bandáže, sklenené pásky, papierové pásky). Vyznačuje sa výdatnosťou , dobrou priľnavosťou, pevnosťou, dlhšou otvorenou dobou spracovania. Môže byť použitý na vyplnenie poškodení a skrutiek na pripevňovanie SK dosiek, rovnako ako aj na ich lepenie, ak ide o techniku tenkovrstvého lepenia.

 • Spôsob aplikácie

  MAXIFIL Joint Filler 5 kg pridať do ≈2.3l vody, miešať špachtľou po vytvorenie homogénnej hmoty bez hrudiek. Otvorená doba spracovania je asi 40 minút. Pri spracovaní spojov SK dosiek, spoje očistiť od prachu a cudzích prímesí. Spoje vyplniť materiálom, a potom vložiť jeden z pásov (bandážny, sklenený alebo papierový, v závislosti od typu spoja) a jemne ho zatlačiť do materiálu. Druhú vrstvu aplikovať na vopred vyschnutý náter. Ak sa vykonáva lepenie, povrchy očistiť od prachu a zvetraných častí a penetrovať ich vhodným MAXIKRIL podkladom, v závislosti na stavu povrchu. Materiál aplikovať ozubenou murárskou lyžicou po okrajoch dosky a uprostred dosky, vo forme pásov. MAXIFIL Joint Filler nepoužívať pri zvýšenej vlhkosti vzduchu v miestnosti, ani v prípade použitia vodoodpudzujúcich SK dosiek. Na vodoodpudzujúce SK dosky používať výrobok MAXIFIL JF. Po dokončení práve pracovné náradie umyť vodou. Ďalšiu povrchovú úpravu vykonávať po 2-3 dňoch, v závislosti od teploty a relatívnej vlhkosti vzduchu.

  Trvanlivosť a skladovanie

  12 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom a nepoškodenom obale, v suchom a vetranom priestore.

  Prevádzková teplota

  Optimálna prevádzková teplota je +10 °C až +25 °C. Nesmie sa používať pri teplote pod +5°C.

  Spotreba

  ≈0.2-0.7 kg/m2, na výplne spojov, v závislosti od miesta a typu spoja; ≈1 kg/m2 na lepenie sadrokartónových dosiek.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom

Ďalšie produkty v kategórii