MAXIDECOR® Transfer Lack

MAXIDECOR® Transfer Lack

transparentný lak pod metalickú fóliu

Balenia:

 
1,40kg1lKartón (ks): 6Paleta (ks): 384
 


 • MAXIDECOR Transfer Lack je bezfarebný lak na báze akrylátových spojív a prísad. Nanáša sa na už pripravené vnútorné povrchy stien, na ktoré je potrebné nalepiť fóliu MAXIDECOR Metallico. Ľahko sa aplikuje na maľovanú stenu alebo na stenu zdobenú niektorou z dekoratívnych techník MAXIDECOR, najčastejšie na textúrované materiály ako MAXIDECOR Travertino alebo Concrete. Konečný efekt kovom obložených stien sa dosiahne odstránením fólie po 1 hodine. Fólia nesmie zostať prilepená na stene dlhšie ako 2 hodiny. Ak materiál, ku ktorému je fólia pripevnená, nie je úplne suchý, fólia môže zmeniť farbu.

  APLIKÁCIA A REALIZÁCIA: • Spôsob aplikácie

  Povrch musí byť: suchý, čistý, zbavený voľne pripevnených častí, prachu, vo vode rozpustných solí, mastnoty a iných nečistôt, ktoré môžu brániť dobrej priľnavosti k podkladu. Čím hladší je povrch, tým ľahšie sa fólia prenesie na povrch. Na stenu, na ktorú chcete naniesť fóliu, naneste MAXIDECOR Transfer Lack valčekom alebo štetcom v jednej bohatej vrstve. Fólia sa po nanesení MAXIDECOR Transfer Lack jednoducho nalepí na stenu rubovou stranou, teda „matnou“ stranou. Lak naneste na plochu nie väčšiu ako 2m², inak môže lak pred aplikáciou fólie zaschnúť. Aby fólia čo najlepšie držala na stene, ručne alebo suchým valčekom z mikrovlákna ju dodatočne pritlačte na stenu, aby sa čo najlepšie skopírovala a aby sa uvoľnil zachytený vzduch. Po 1 hodine odstráňte fóliu. Fólia nesmie zostať prilepená na stene dlhšie ako 2 hodiny. Je veľmi dôležité, aby MAXIDECOR Travertino alebo Concrete pred aplikáciou fólie schol minimálne 24 hodín a každá vrstva ďalšieho dekoratívneho náteru alebo farby minimálne 6 hodín. Ak materiál, ku ktorému je fólia pripevnená, nie je úplne suchý, fólia môže zmeniť farbu.

  Trvanlivosť a skladovanie

  18 mesiacov od dátumu výroby uvedeného na obale. Skladovať v originálnom, pevne uzavretom a nepoškodenom obale, pri teplote +5°C až +25°C, chránenom pred priamym slnečným žiarením.

  Prevádzková teplota

  Optimálna pracovná teplota je od +10°C do +30°C. Nesmie sa používať pod +5°C.

  Spotreba

  7–9 m²/l v jednej vrstve, v závislosti od drsnosti a nasiakavosti podkladu, techniky a spôsobu nanášania.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom