MAXIDECOR® MetallicoMAXIDECOR® MetallicoMAXIDECOR® MetallicoMAXIDECOR® Metallico

MAXIDECOR® Metallico

špeciálna dekoratívna metalická fólia (metallic wall foil)

Balenia:

 
0,1kg
 


 • MAXIDECOR Metallico je špeciálna metalická fólia, ktorá dosahuje špeciálny efekt stien potiahnutých drahým kovom. Používa sa na vnútorné steny. Ľahko sa aplikuje na maľovanú stenu alebo na stenu zdobenú niektorou z dekoratívnych techník MAXIDECOR. Najčastejšie sa lepí na textúrované materiály, ako je MAXIDECOR Travertino alebo Concrete. Konečný efekt kovom obložených stien sa dosiahne odstránením fólie po 1 hodine. Fólia nesmie zostať prilepená na stene dlhšie ako 2 hodiny. Ak materiál, ku ktorému je fólia pripevnená, nie je úplne suchý, fólia môže zmeniť farbu. Vyrába sa v zlatom, bronzovom a striebornom prevedení.

  APLIKÁCIA A REALIZÁCIA: • Spôsob aplikácie

  Povrch musí byť: suchý, čistý, zbavený voľne pripevnených častí, prachu, vo vode rozpustných solí, mastnoty a iných nečistôt, ktoré môžu brániť dobrej priľnavosti k podkladu. Čím hladší je povrch, tým ľahšie sa fólia prenesie na povrch. Na stenu, na ktorú chcete naniesť fóliu, naneste MAXIDECOR Transfer Lack valčekom alebo štetcom v jednej bohatej vrstve. Fólia sa jednoducho po nanesení MAXIDECOR Transfer Lack jednoducho nalepí na stenu rubovou stranou, teda „matnou“ stranou. Lak naneste na plochu nie väčšiu ako 2m², inak môže lak pred aplikáciou fólie zaschnúť. Aby fólia čo najlepšie držala na stene, ručne alebo suchým valčekom z mikrovlákna ju dodatočne pritlačte na stenu, aby sa čo najlepšie skopírovala a aby sa uvoľnil zachytený vzduch. Po 1 hodine odstráňte fóliu. Fólia nesmie zostať prilepená na stene dlhšie ako 2 hodiny. Je veľmi dôležité, aby MAXIDECOR Travertino alebo Concrete pred aplikáciou fólie schol minimálne 24 hodín a každá vrstva ďalšieho dekoratívneho náteru alebo farby minimálne 6 hodín. Ak materiál, ku ktorému je fólia pripevnená, nie je úplne suchý, fólia môže zmeniť farbu.

  Trvanlivosť a skladovanie

  Doba používania je neobmedzená. Skladovať v originálnom, pevne uzavretom a nepoškodenom obale, pri teplote +5°C až +25°C, chránenom pred priamym slnečným žiarením.

  Prevádzková teplota

  Optimálna pracovná teplota je od +10°C do +30°C. Nesmie sa používať pod +5°C.

  Spotreba

  Jeden kus MAXIDECOR Metallico má ≈18,6m² fólie na kotúči so šírkou 30,5cm a dĺžkou 61m. Spotreba závisí od techniky a spôsobu aplikácie.

 • BRONZOVÁ

  STRIEBORNÁ

  ZLATÁ

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom