MAXIDECOR® ConcreteMAXIDECOR® Concrete

MAXIDECOR® Concrete

dekoratívna minerálna omietka (imitácia betónu)

Balenia:

 
20kgPaleta (ks): 24
 Poznámka. Produkt spadá aj do kategórie: Tepelná izolácia / Dekoratívne fasádne omietky

 • MAXIDECOR Concrete je špeciálna dekoračná omietka suchého typu, určená na dekoračnú ochranu vnútorných a vonkajších minerálnych povrchov. Vyrobená je z osobitne selektovaných mramorových agregátov, veľmi kvalitného sivého cementu, polyméru a aditív, čo umožňuje urobiť efekt imitácie betónu. Charakterizuje ho výborné priľnutie na minerálne povrchy, dobrá paropriepustnosť, vynikajúca vodeodolnosť a odolnosť na klimatické podmienky a ochrana pred UV žiarením.

  Aplikácia a realizácia:
 • Spôsob aplikácie

  Príprava povrchov:
  Povrchy musia byť: rovné, suché, čisté, únosné a bez prasklín, prachu, vodorozpustných solí, mastí a ostatných nečistôt, ktoré môžu nepriaznivo vplývať na priľnutie náteru na podklad. Omietnuté povrchy sušiť 28 dní a vrchný náter lepidla na upevnenie 7 dní. Pred nanášaním treba povinne impregnovať povrchy. Pri nových a nedostatočne nosných povrchoch steny predtým impregnovať MAXIKRIL Hidrosol podkladom. Keď sa osuší MAXIKRIL Hidrosol, naniesť biely ROLOGRUND.

  Príprava materiálu:
  Do 20 kg MAXIDECOR Concrete pridať od 5.0-5.5 l vody a miešať kým sa neurobí homogénna zmes bez hrčiek, ale nie dlho, aby sa neurobila pena, ktorá môže prekážať pri nanášaní. V prípade vzniknutia peny treba nechať pripravenú zmes odstáť 15-20 minút a potom s ňou pracovať. Pripravenú zmes spotrebovať do 2 hodín.

  Technika nanášania:
  MAXIDECOR Concrete nanášať v 2 vrstvách. Materiál rovnomerne nanášať antikorovým hladidlom tak, aby hrúbka nanášaného materiálu bola asi 1,5 do 2,0mm. Prvú vrstvu naniesť rovnomerne tak, aby ste dosiahli čo najrovnejší povrch. Druhú vrstvu nanášať po cca 6 hodinách na už vyschnutú prvú vrstvu. Po 10 až 15 minútach popri sušeniu druhej vrstvy (v závislosti od klimatických podmienok), respektíve keď sa materiál začne sušiť, postupne vytvárať želaný efekt imitácie betónu odhovárajúcim náradím. Potom čistým hladidlom pod miernym uhlom treba vyhladiť čiastočne povrch tak, aby ste získali skoro hladký povrch s občasnými nedokonalosťami, ktoré charakterizujú vzhľad skutočného betónu. Po použití náradie ihneď umyť čistou vodou.

  Technika zafarbovania:
  MAXIDECOR Concrete sa zafarbuje osobitným polo transparentným náterom MAXIDECOR Velatura, najneskôr 24 hodín po nanášaní a to v súlade s návodmi výrobcu. Pokiaľ si ho neželáte zafarbiť, môžete ho ochrániť HIDROFOB-om M a teda bezfarebným silikónovým náterom v súlade s návodmi výrobcu.

  Trvanlivosť a skladovanie

  Spotrebovať do 12 mesiacov od dátumu výroby uvedeného na balení. Chrániť v zatvorenom a nepoškodenom obale, v suchu a v dobre vyvetranej miestnosti.

  Prevádzková teplota

  Nanášať v rozmedzí teplôt od +10°C do +30°C. Nesmie sa používať, keď je teplota nižšia ako +5°C, ani počas silného slnka, vetra a veľkej hmly a dažďa. Čerstvo natreté povrchy v optimálnych podmienkach chrániť od atmosférických vplyvov najmenej 24 hodín.

  Spotreba

  ≈2 kg/m2, v závislosti od techniky a spôsobu nanášania a kvality povrchov.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom