HIDROMAX® Liquid Foil

HIDROMAX® Liquid Foil

flexibilná 1k disperzná hydroizolačná membrána (tekutá lepenka)

Balenia:

 
5kgPaleta (ks): 100
15kgPaleta (ks): 45
 


 • HIDROMAX Liquid Foil je 1k hydroizolačný náter, na báze disperzie a špeciálnych polymérových spojív, starostlivo zvolených prísad, ktoré zlepšujú vodoodpudivosť a vodonepriepustnosť, a špeciálne selektovaných agregátnych plnív. Náter formuje flexibilnú, rýchloschnúcu vodotesnú membránu. Pripravený je na použitie a ľahko sa aplikuje. Určený je na vnútorné použitie na vodorovných a zvislých podkladoch, ako sú terasy, balkóny a miestností, ktoré sú vystavené občasným účinkom vody: kuchyne, kúpeľne, sprchovacie kúty, verejné toalety a podobne. Používa sa aj v systémoch s podlahovým kúrením. Možno ho aplikovať na: betón, cementové potery, cementové malty, sadrokartónové dosky (len v interiéri), keramické dlaždice, terazzo, kameň a podobne. HIDROMAX Liquid Foil nie je dokončovacia vrstva a cez ňu sa musí inštalovať pevná ochrana (keramická dlažba, kameň, mozaika, betón a pod.). Náter neobsahuje rozpúšťadlá, takže je neškodný pre človeka a životné prostredie.

 • Spôsob aplikácie

  Podklad musí byť: únosný, čistý a bez slabo spojených častí, prachu, vodorozpustných solí, mastnôt a iných nečistôt. Betónové povrchy, cementové potery a malty musia byť staré min. 28 dní. Veľké dutiny a poškodené prvky najprv vyplniť KERAMOL lepidlom alebo reparatúrnou maltou. Nesmie sa aplikovať na cementové podklady s vlhkosťou väčšou ako 3%, na podklady s kapilárnou absorpciou vlhkosti, na sadrové malty, v ktorých je obsah vlhkosti vyšší ako 1% a na sadrové vyrovnávajúce hmoty, v ktorých je obsah vlhkosti vyšší ako 0,5%. Hladké povrchy, ako sú dlaždice a terazzo, predbežne treba vybrúsiť a odstrániť prach. HIDROMAX Liquid Foil sa dodáva pripravený na použitie. Treba ho dobre zmiešať a nesmie sa riediť. Materiál aplikovať robustnou štetkou alebo dlhosrstým valčekom, v dvoch vrstvách s celkovou hrúbkou min. 1,0 mm a nie väčšou ako 1,5 mm. Druhú vrstvu aplikovať priečne vo vzťahu k prvej vrstve, a to po min. 3. hodinách od aplikácie prvej vrstvy, respektíve keď sa prvá vrstva osuší, stmavne a dostane matný povrch. Rohy, kanalizačné stoky a potrubné priestupy treba izolovať použitím izolačných pásov, ktoré sa vtláčajú do prvej vrstvy a natierajú druhou. Ďalšie spracovanie ošetrovanej plochy, respektíve inštalácia pevných obkladov (keramická dlažba, kameň, mozaika, betónu a pod.) je možné po min. 12. hodinách po aplikácii druhej vrstvy.

  Trvanlivosť a skladovanie

  18 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom a nepoškodenom obale, v suchom a vetranom priestore, pri teplote +5 °C až +25 °C, chránené pred priamym slnečným svetlom.

  Prevádzková teplota

  Optimálna prevádzková teplota je +10 °C až +30 °C. Nesmie sa používať pri teplote pod +5 °C a nad +35 °C, ako ani za silného slnka, vetra, hmly a dažďa.

  Spotreba

  ≈1.0-1,3 kg/m2, v dvoch vrstvách, v závislosti od drsnosti a únosnosti podkladu, technike a spôsobu aplikácie.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom