MAXILUX® 3u1 ANTIKA

MAXILUX® 3u1 ANTIKA

Novinka

rýchloschnúci antikorózny základný a dokončovací náter na kov s kovovými pilinami

Balenia:

 
0,9kg0,75lKartón (ks): 6Paleta (ks): 384
 


 • MAXILUX 3v1 ANTIKA je rýchloschnúci antikorózny email s vlastnosťami antikorózneho prostriedku, základného a vrchného náteru v jednom. Obsahuje kovové piliny, ktoré dodávajú povrchom rustikálny vzhľad. Je ideálny na získanie efektu tepaného železa na kove. Vďaka špeciálnemu zloženiu sa nanáša priamo na kov a hrdzu a zabraňuje jej ďalšiemu vývoju. Výnimočná vodeodolnosť, tvrdosť, elasticita, odolnosť proti UV žiareniu a atmosférickým vplyvom, umožňuje dlhodobú ochranu kovových povrchov.

 • Spôsob aplikácie

  Nanáša sa na nový a skorodovaný kov, ako aj na staré, dobre priľnavé nátery. Môže sa aplikovať aj na pozinkované plechy a hliník. Povrchy musia byť suché, čisté a odmastené riedidlom MAXILUX X-1. V prípade, že sa farba nanáša na skorodovaný kov, je potrebné odstrániť všetky voľne prichytené hrubé častice korózie. Ak sa MAXILUX 3v1 ANTIKA nanáša štetcom, farbu nie je potrebné riediť. Nanášajte iba vklepávaním, aby sa kovové piliny nezoskupili na jednom mieste. Pri aplikácii striekaním riediť riedidlom MAXILUX X-1 maximálne do 5 %. Priemer dýzy by mal byť 1,7-2,5 mm. Náter sa nanáša v dvoch vrstvách. Druhú vrstvu naneste „mokré na mokré“ alebo najneskôr do 2 hodín po nanesení prvej vrstvy. Celková hrúbka náteru musí byť min. 120 mikrónov, aby sa zabezpečila primeraná ochrana. Náter je suchý na dotyk po 30 až 60 minútach a úplne suchý po 72 hodinách. Riedenie a čistenie farby by sa malo vykonávať iba riedidlom MAXILUX X-1.

  Trvanlivosť a skladovanie

  3 roky od dátumu výroby uvedeného na obale. Uschovávať v originálnom, dobre zatvorenom a nepoškodenom obale, pri teplote od +5°C do +25°C, ochránené pred priamym slnečným žiarením.

  Prevádzková teplota

  Optimálna pracovná teplota náteru, kovu a pracovného priestoru je od +10°C do +30°C. Teplota povrchu minimálne 3°C nad rosným bodom. Nesmie sa používať pri teplote nižšej ako +5°C, RH vyššej ako 80%, ako aj pri silnom slnečnom svetle, vetre, hmle a daždi. Čerstvo natreté povrchy za optimálnych podmienok chrániť pred poveternostnými vplyvmi minimálne 24 hodín.

  Spotreba

  5-6 m²/l pre dve vrstvy, v závislosti od kvality pripravených povrchov a spôsobu aplikácie.

 • ANTIKA bordová

  ANTIKA čierna

  ANTIKA hnedá

  ANTIKA modrá

  ANTIKA svetlá sivá

  ANTIKA tmavá sivá

  ANTIKA zelená

  ANTIKA zlatá

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom

Ďalšie produkty v kategórii