MAXIFIL® Fix

MAXIFIL® Fix

lepidlo na sadrokartónové dosky

Balenia:

 
25kgPaleta (ks): 48
 


 • MAXIFIL Fix je práškový materiál na báze sadry, s prídavkom plnív a prísad. Určený je na lepenie sadrokartónových dosiek. Vyznačuje sa jednoduchosťou aplikácie, výdatnosťou, dobrým priľnutím, pevnosťou, dlhšou otvorenou dobou spracovania.

 • Spôsob aplikácie

  MAXIFIL Fix 25kg pridať do ≈8-9l vody a miešať ručným mixérom, po vytvorenie homogénnej hmoty bez hrudiek. Otvorená doba spracovania predstavuje cca 40 minút. Povrchy stien musia byť únosné, očistené od prachu, mastnôt a iných nečistôt. Na lepenie povrchy treba impregnovať vhodným primerom. Na betónové a hladké povrchy aplikovať MAXIKRIL Contact, pri zvetraných plochách používať MAXIKRIL Hidrosol podklad, a pri veľmi absorpčných povrchoch MAXIKRIL Concetrate. MAXIFIL Fix aplikovať po okrajoch a v strede SK dosky v tvare pásky, keď je povrch rovný. Ak je povrch na ktorú sa kladie SK doska nerovný a vyžaduje si väčšiu hrúbku lepidla, MAXIFIL Fix na SK dosky bodkovane aplikovať, v tvare „koláčika“. Vzdialenosť medzi ,,koláčikmi” by mala byť asi 25cm. V prípade, že sú povrchy veľmi nerovné, vyrezať prúžky z SK dosiek v šírke 100 mm, a lepiť ich vertikálne na stenu. Ak povrch nie je nosný, vykonať doplnkové hmoždinkovanie. Na hmoždinky, po viazaní lepidla, vykonať tenkovrstvé lepenie aplikovaním MAXIFIL Fixu ozubenou murárskou lyžicou. Po ukončenej práci pracovné náradie umyť vodou.

  Trvanlivosť a skladovanie

  12 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom a nepoškodenom obale, v suchom a vetranom priestore.

  Prevádzková teplota

  Optimálna prevádzková teplota je +10 °C až +25 °C. Nesmie sa používať pri teplote pod +5°C.

  Spotreba

  ≈2.5-5.0 kg/m2, v závislosti od typu lepenia a povrchu na ktorý sa SK lepí

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom