AQUAMAX® Wood Primer

AQUAMAX® Wood Primer

základná farba na drevo

Balenia:

 
0,88kg0,65lKartón (ks): 6Paleta (ks): 384
6,75kg5lPaleta (ks): 60
13,49kg10lPaleta (ks): 33
 


 • AQUAMAX Wood Primer je ekologická, krycia, vysokokvalitná, základná farba na drevo na báze vodnej disperzie akrylátu. Dobre blokuje tanín a ďalšie vodou rozpustné škvrny. Je určený na ochranu vonkajších aj vnútorných drevených povrchov (okien, dverí, plotov, strešných drevených konštrukcií, prístreškov a pod.), pred aplikáciou emailu AQUAMAX Wood & Metal Paint. K dispozícii je v bielej matnej farbe.

 • Spôsob aplikácie

  Povrch dreva musí byť čistý, suchý, pevný a brúsený. Pred prvým farbením, vonkajšie a vnútorné povrchy impregnovať prostriedkom AQUAMAX Impregnant. Staré, dobre zachované nátery stačí vopred prebrúsiť jemným brúsnym papierom. Zle spojené nátery úplne odstrániť. Nerovnosti v dreve vyrovnať AQUAMAX Wood Fillerom. Odporúčame nanášanie AQUAMAX Wood Primeru v dvoch vrstvách. Najmä pri dreve bohatom na tanín (dub, buk, gaštan a pod.) a dreve s množstvom uzlov. Aplikovať štetcom alebo valčekom, čím sa môže riediť vodou do 5%, a do 10% ak sa použije striekací stroj. Schopnosť náteru blokovať tanín klesá riedením. Druhú vrstvu aplikovať po 6. hodinách, respektíve na vopred osušený náter. Osušený náter brúsiť jemným brúsnym papierom, za účelom odstránenia drevených vlákien. Po zaschnutí farba nezapácha. Po aplikácii pracovné náradie ihneď umyť čistou vodou.

  Trvanlivosť a skladovanie

  18 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom, dobre uzavretom a nepoškodenom obale. Pri teplote +5°C až +25°C, chránené pred priamym slnečným svetlom.

  Prevádzková teplota

  Optimálna prevádzková teplota náteru, dreva a pracovného priestoru je +10 °C až +30 °C. Nesmie sa používať pri relatívnej vlhkosti vzduchu (r.v.v.) vyššej ako 80%, ako aj pri silnom slnku, vetre, hmle a daždi.

  Spotreba

  ≈11m2/0,65 l pre jednovrstvový náter, v závislosti od kvality pripravených povrchov a spôsobu aplikácie.

 • BIELA

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom

Ďalšie produkty v kategórii