KERAMOL® Rapid Flex (C2FT)

KERAMOL® Rapid Flex (C2FT)

Novinka

rýchloschnúce sivé flexibilné lepidlo na keramické obklady

Balenia:

 
25kgPaleta (ks): 48
 


 • KERAMOL Rapid Flex je sivé flexibilné lepidlo na keramické dlaždice na báze rýchlotuhnúceho cementu, hydraulických spojív, špeciálne vybraného kameniva, syntetických polymérov a prísad. Je určená na nenasiakavé a nasiakavé dlaždice, ktoré je možné inštalovať vonku aj vnútri, na savé aj nenasiakavé povrchy, pre tzv. gresové dlaždice, ako aj na pokládku prírodného, nepriehľadného kameňa. Je teplotne stabilný od -20 ° C do + 70 ° C. Odporúča sa na použitie v kúpeľniach, kuchyniach, podlahových vykurovacích systémoch, balkónoch a terasách, teda vo všetkých situáciách, kde je lepená dlažba vystavená zvýšenej vlhkosti a zmenám teplôt.

 • Spôsob aplikácie

  Pridajte KERAMOL Rapid Flex 25 kg do 6-6,25L vody a miešajte, kým nevznikne homogénna hmota bez hrudiek. Počkajte 10 minút a potom znova dôkladne premiešajte. Takto pripravená hmota je pripravená na použitie a musí sa použiť do 50 minút. Plochy, na ktoré sa lepidlo nanáša, musia byť suché, nosné, zbavené prachu, mastnoty a iných nečistôt. Betón, cementové potery a cementové malty musia byť minimálne 28 dní staré a s vlhkosťou do 2,5%. Nerovnosti vyplňte lepidlom KERAMOL Flex deň pred aplikovaním dlažby. Pred nanesením lepidla povrch napenetrujte vhodným podkladom MAXIKRIL v závislosti od stavu povrchu. Lepidlo nanášajte zubovou stierkou, na celý povrch keramického obkladu alebo kameňa, lepidlo treba naniesť, či už ide o interiérové alebo exteriérové práce. Medzery medzi dlaždicami min. 3 hodiny po inštalácii vyplňte škárovaciu hmotu FUGALIN. Po vstávaní dlaždice ihneď umyte náradie vodou.

  Trvanlivosť a skladovanie

  6 mesiacov od dátumu výroby uvedeného na obale. Skladujte v uzavretých a nepoškodených obaloch, v suchej a vetranej miestnosti.

  Prevádzková teplota

  Práce by sa mali vykonávať pri teplotách od +5 °C do +30 °C. Atmosférické podmienky môžu ovplyvniť proces tuhnutia.

  Spotreba

  Od 2-7 kg/m², v závislosti od kvality pripravených povrchov, techniky a spôsobu aplikácie.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom