KERAMOL® Plus (C1T)

KERAMOL® Plus (C1T)

sivé lepidlo na keramické dlažby a obklady (C1T)

Balenia:

 
5kgPaleta (ks): 96
25kgPaleta (ks): 48
 


 • KERAMOL Plus je sivé lepidlo na keramické obklady na báze hydraulických spojív, špeciálne selektovaných agregátov, syntetických polymérov a aditív. Vhodný je na inštaláciu keramických obkladov, kamenných mozaík a kamenných obkladov. Určený je na kladenie keramických obkladov a dlažieb v interiéri, na povrchy stien a podlahové povrchy. Taktiež aj pre miestnosti s krátkodobým vplyvom zvýšenej vlhkosti (kuchyne, kúpeľne, WC) a pre vonkajšie práce, keď sa inštalujú savé obklady na nasiakavé podklady.

 • Spôsob aplikácie

  KERAMOL Plus 25 kg pridať do 7 l vody a miešať po vzniknutie homogénnej hmoty bez hrudiek. Počkať 15 minút, potom znovu intenzívne premiešať. Takto pripravená hmota je pripravená na inštaláciu a musí byť spotrebovaná po dobu 2 hodín. Povrchy, na ktoré sa nanáša lepidlo, musia byť únosné, zbavené prachu, mastnôt a iných nečistôt. Väčšie nerovnosti vyplniť KERAMOL Plus lepidlom, v deň pred inštaláciou obkladov. Pred nanesením lepidla povrchy penetrovať zodpovedajúcim MAXIKRIL podkladom, v závislosti od stavu povrchu. Aplikáciu lepidla vykonávať zubovým hladidlom, tak aby min. 65% povrchu obkladu bolo pokryté lepidlom. Pri lepení ťažkých keramických obkladov, vhodné je aplikovať ďalšiu vrstvu lepidla. Obklady klásť na aplikované lepidlo posúvajúc ich vľavo/vpravo a hore/dolu. Medzery medzi obkladmi min. 24 hodín po inštalácii vyplniť FUGALIN škárovacou hmotou. Po inštalácii, obklady a pracovné náradie ihneď umyť vodou.

  Trvanlivosť a skladovanie

  12 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom, dobre uzavretom a nepoškodenom obale, v suchom a vetranom priestore.

  Prevádzková teplota

  Práce vykonávať pri teplotách od +5 °C do +30 °C. Poveternostné podmienky môžu vplývať na proces vytvrdnutia.

  Spotreba

  Od 2-5 kg/m², v závislosti od kvality pripravených povrchov, techniky a spôsobu aplikácie.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom