KERAMOL® Flex White (C2TE)

KERAMOL® Flex White (C2TE)

Novinka

biele flexibilné lepidlo na dlažby a obklady (C2TE)

Balenia:

 
5kgPaleta (ks): 96
25kgPaleta (ks): 48
 


 • KERAMOL Flex White je biele flexibilné lepidlo na keramické, žulové a mramorové dlaždice na báze bieleho cementu, špeciálne vybraného kameniva, syntetických polymérov a prísad. Je určený na vonkajšie aj vnútorné použitie, na povrchy stien a podláh. Je teplotne stabilný od -20 ° C do + 70 ° C. Odporúča sa na použitie v kúpeľniach, kuchyniach, podlahových vykurovacích systémoch, balkónoch a terasách, teda vo všetkých situáciách, kde je lepená dlažba vystavená zvýšenej vlhkosti a zmenám teplôt. Odporúča sa vo všetkých situáciách, keď je sivé lepidlo z estetických dôvodov neprijateľné (napr. sklenená mozaika alebo vysoko nasiakavé svetlé obklady). Je vhodný na zhotovenie detailov zo sklenených hranolov, takzvané „stavanie“.

 • Spôsob aplikácie

  KERAMOL Flex 25kg pridať do 7L vody a miešať po vzniknutie homogénnej hmoty bez hrudiek. Počkať 15 minút, potom znovu intenzívne premiešať. Takto pripravená hmota je pripravená na inštaláciu a musí byť spotrebovaná po dobu 2 hodín. Povrchy, na ktoré sa nanáša lepidlo, musia byť únosné, zbavené prachu, mastnôt a iných nečistôt. Väčšie nerovnosti vyplniť KERAMOL Flex lepidlom, v deň pred inštaláciou obkladov. Pred nanesením lepidla povrchy grundovať zodpovedajúcim MAXIKRIL podkladom, v závislosti od stavu povrchov. Ak sa lepí 'obklad na obklad' povrchy grundovať MAXIKRIL Ceramic primerom. Aplikáciu lepidla vykonávať zubovým hladidlom, tak aby min. 65% povrchu obkladu bolo pokryté lepidlom, pričom pri vonkajších prácach na celý povrch keramického obkladu treba aplikovať lepidlo. Obklady klásť na aplikované lepidlo posúvajúc ich vľavo/vpravo a hore/dolu. Medzery medzi obkladmi min. 24 hodín po inštalácii vyplniť FUGALIN škárovacou hmotou. Po inštalácii, obklady a pracovné náradie ihneď umyť vodou.

  Trvanlivosť a skladovanie

  6 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom, dobre uzavretom a nepoškodenom obale, v suchom a vetranom priestore.

  Prevádzková teplota

  Práce vykonávať pri teplotách od +5°C do +30°C. Poveternostné podmienky môžu vplývať na proces vytvrdnutia.

  Spotreba

  Od 2-5kg/m², v závislosti od kvality pripravených povrchov, techniky a spôsobu aplikácie.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom