KERAMOL® Flex (C2TE)

KERAMOL® Flex (C2TE)

sivé flexibilné lepidlo na dlažby a obklady (C2TE)

Balenia:

 
5kgPaleta (ks): 96
25kgPaleta (ks): 48
 


 • KERAMOL Flex je sivé flexibilné lepidlo na keramické obklady na báze hydraulických spojív, špeciálne selektovaných agregátov, syntetických polymérov a aditív. Určený je na vnútorné nenasiakavé obklady a na vonkajšie nenasiakavé obklady, ktoré sa inštalujú na nasiakavé podlahové podklady. Teplotne je stabilný od -20 °C do +70 °C. Odporúča sa na použitie v kúpeľniach, kuchyniach, systémoch s podlahovým vykurovaním, bazénoch, balkónoch a terasách, respektíve vo všetkých situáciách kde sú zalepené keramické obklady vystavené zvýšenej vlhkosti a zmenám teploty.

 • Spôsob aplikácie

  KERAMOL Flex 25 kg pridať do 7 l vody a miešať po vzniknutie homogénnej hmoty bez hrudiek. Počkať 15 minút, potom znovu intenzívne premiešať. Takto pripravená hmota je pripravená na inštaláciu a musí byť spotrebovaná po dobu 2 hodín. Povrchy, na ktoré sa nanáša lepidlo, musia byť únosné, zbavené prachu, mastnôt a iných nečistôt. Väčšie nerovnosti vyplniť KERAMOL Flex lepidlom, v deň pred inštaláciou obkladov. Pred nanesením lepidla povrchy penetrovať zodpovedajúcim MAXIKRIL podkladom, v závislosti od stavu povrchov. Ak sa lepí 'obklad na obklad' povrchy penetrovať MAXIKRIL Ceramic primerom. Aplikáciu lepidla vykonávať zubovým hladidlom, tak aby min. 65% povrchu obkladu bolo pokryté lepidlom, pričom pri vonkajších prácach na celý povrch keramického obkladu treba aplikovať lepidlo. Obklady klásť na aplikované lepidlo posúvajúc ich vľavo/vpravo a hore/dolu. Medzery medzi obkladmi min. 24 hodín po inštalácii vyplniť FUGALIN škárovacou hmotou. Po inštalácii, obklady a pracovné náradie ihneď umyť vodou.

  Trvanlivosť a skladovanie

  12 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom, dobre uzavretom a nepoškodenom obale, v suchom a vetranom priestore.

  Prevádzková teplota

  Práce vykonávať pri teplotách od +5 oC do +30 oC. Poveternostné podmienky môžu vplývať na proces vytvrdnutia.

  Spotreba

  Od 2-5 kg/m², v závislosti od kvality pripravených povrchov, techniky a spôsobu aplikácie.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom