KERAMOL® Elastic White (C2TES1)

KERAMOL® Elastic White (C2TES1)

Novinka

biele vysokoelastické lepidlo na dlažby a obklady (C2TES1)

Balenia:

 
5kgPaleta (ks): 96
25kgPaleta (ks): 48
 


 • KERAMOL Elastic White je biele vysokoelastické lepidlo na keramické obklady na báze bieleho cementu, špeciálne selektovaných agregátov, syntetických polymérov a aditív. Určený je na vnútorné i vonkajšie použitie na plochách stien a podlahových plochách na lepenie transparentného kameňa, mramoru, vápenca, keramiky a mozaiky, sklenených tvárnic. Nemení farbu materiálu. Teplotne je stabilný od -20 °C do +70 °C. Odporúča sa na použitie v kúpeľniach, kuchyniach, systémoch s podlahovým vykurovaním, bazénoch, balkónoch a terasách, respektíve vo všetkých situáciách kde sú zalepené keramické obklady vystavené zvýšenej vlhkosti a zmenám teploty. Ideálny je na lepenie nenasiakavých obkladov, keď je povrch náročný, kritický a deformovateľný.

 • Spôsob aplikácie

  KERAMOL Elastic White 25 kg pridať do 7 l vody a miešať po vzniknutie homogénnej hmoty bez hrudiek. Počkať 15 minút, potom znovu intenzívne premiešať. Takto pripravená hmota je pripravená na inštaláciu a musí byť spotrebovaná po dobu 2 hodín. Povrchy, na ktoré sa nanáša lepidlo, musia byť únosné, zbavené prachu, mastnôt a iných nečistôt. Väčšie nerovnosti vyplniť KERAMOL Elastic White lepidlom, v deň pred inštaláciou obkladov. Pred nanesením lepidla povrchy penetrovať zodpovedajúcim MAXIKRIL podkladom, v závislosti od stavu povrchov. Ak sa lepí 'obklad na obklad' povrchy penetrovať MAXIKRIL Ceramic podkladom. Aplikáciu lepidla vykonávať zubovým hladidlom, tak aby min. 65% povrchu obkladu bolo pokryté lepidlom. Obklady klásť na aplikované lepidlo posúvajúc ich vľavo/vpravo a hore/dolu. Medzery medzi obkladmi min. 24 hodín po inštalácii vyplniť FUGALIN škárovacou hmotou. Po inštalácii, obklady a pracovné náradie ihneď umyť vodou.

  Trvanlivosť a skladovanie

  12 mesiacov od dátumu výroby vytlačeného na obale. Skladovať v originálnom, dobre uzavretom a nepoškodenom obale, v suchom a vetranom priestore.

  Prevádzková teplota

  Práce vykonávať pri teplotách od +5 °C do +30 °C. Poveternostné podmienky môžu vplývať na proces vytvrdnutia.

  Spotreba

  Od 2-5 kg/m², v závislosti od kvality pripravených povrchov, techniky a spôsobu aplikácie.

 • Opýtajte sa, my vám odpovieme.

  *Meno / prezývka
  *Vaša otázka
  *Kontrola kódom